Відкритий лист до Миколаївського міського Голови » Велорух Николаев

Відкритий лист до Миколаївського міського Голови

Миколаївському міському Голові

Гранатурову Ю.І.


Шановний Юрію Ісайовичу!

Громадська організація «Альтер-Спорт» з 2004 р. займається розвитком вуличних видів спорту та поширенням здорового способу життя серед жителів міста. Ми провели більш ніж 300 спортивних та культурних заходів. Також за ініціативи нашої організації в місті було реалізовано два інфраструктурних проекти по створенню умов для занять сучасними видами спорту: «Скейтпарк» та майданчики для вуличної атлетики «Воркаут».

Наразі ми працюємо над новим проектом - «Велорух Миколаїв», мета якого – впровадження в місті безпечних і комфортних умов для велосипедистів та інших учасників дорожнього руху. Проблеми, пов’язані з виникненням ризику для життя та здоров’я, ми поділяємо на дві умовні частини:

1) проблеми, зумовлені низьким рівнем культури учасників дорожнього руху, та

2) проблеми, пов’язані з відсутністю якісної інфраструктури.

Наш проект містить у собі підвищення рівня культури учасників дорожнього руху, облаштування велодоріжок, створення розміток і встановлення дорожніх знаків для велосипедистів, прокладання туристичних веломаршрутів, збільшення кількості велопарковок, заохочення людей, котрі обрали велосипед як здоровий та активний спосіб пересування.

Наші уявлення про розвиток велоруху в місті принципово відрізняються від інших уявлень тим, що наш проект реалізується для людей і спрямований на людей. Людина, її життя, здоров’я та комфорт є для нас найвищою цінністю, в той час як деякі уявлення про розвиток велосипедного транспорту ігнорують концепт людини; такі проекти виглядають лише сукупністю трьох складових: на чому їхати; по чому їхати та куди їхати. Тоді весь розвиток велосипедного транспорту обмежується будівництвом велопарковок і велодоріжок, проте не беруться до уваги проблеми, пов’язані з участю людини, а саме: підвищення рівня культури учасників дорожнього руху, збільшення кількості велосипедистів, зміна ставлення до велосипеда як до дитячої забави, лояльність та зацікавленість у велорусі з боку підприємців. Ініціативна група проекту багато років займається популяризацією здорового способу життя й ідеї чистого довкілля через використання велосипеда як альтернативи автомобільному транспорту. Наші представники вивчають досвід інших міст України та світу, беруть участь у конференціях, велофорумах, співпрацюють з експертами в цій галузі. Ми накопичили достатній досвід для досягнення успіху в реалізації проекту «Велорух Миколаїв».

Ми мешкаємо в Миколаєві й любимо своє місто, тому розглядаємо свій проект не тільки як спосіб зменшення кількості аварій за участі велосипедистів та підвищення їхнього комфорту, але і як спосіб економічного розвитку Миколаєва та Миколаївської області за рахунок створення нових та стимулювання існуючих (кластерів) ринків.

1000 велопарковок – а це бюджет у 1-1,5 млн грн. – гроші, які отримають місцеві підприємці на виготовлення нових конструкцій. Велопарковки стануть прикрасою нашого міста, а естетичний чинник буде визначальним при їх розробці. Це стимулюватиме ринок інтелектуальних послуг проектантів, дизайнерів, архітекторів.

Створення туристичних маршрутів дозволить стимулювати ринок туристичних послуг та сформувати ринок послуг велогідів. Власники велопарковок, які забажають розмістити рекламу на велопарковках, можуть спільно створити нову послугу на ринку реклами. В результаті реалізації проекту ми можемо отримати додаткові робочі місця в таких галузях, як туризм, виробництво металевих виробів, інжиніринг, реклама, а також додатково залучити туристів в наше місто та область, що має великий нерозкритий туристичний потенціал.

Проект «Велорух Миколаїв» буде одночасно реалізовуватись на рівні створення інфраструктури, а також на культурно-просвітницькому рівні. Велопарковки мають з’являтися як наслідок усвідомлення підприємцями необхідності зробити свій внесок у благоустрій та процвітання міста, захист довкілля і здоров’я громадян. Наша ціль полягає в тому, щоб кожен громадян зрозумів нагальність розвитку велоруху в місті, зв’язок між простими діями зараз і майбутнім благополуччям. Нехай кожен зробить підсильний крок, хай власник магазину надасть знижку покупцю на велосипеді та встановить креативну парковку – від байдужості нам слід перейти до активної участі.

Наш проект складається з конкретних заходів. Ми сподіваємося, що Ви поділяєте наші цінності: безпеку, здоров’я, комфорт громадян та процвітання Миколаєва. Ми розраховуємо на Ваше зацікавлення й особисту участь у реалізації проекту.


Спостереження та опитування велосипедистів підказують нам необхідність створення велопарковок на центральній вулиці міста, що збирає велику кількість людей, у тому числі велосипедистів. Зараз на вулиці Радянській немає жодної велопарковки. Ми пропонуємо встановити 4-6 різних велопарковок. Витрати, пов’язані з виготовленням, установкою велопарковок візьме на себе наша громадська організація «Альтер-Спорт» за рахунок добровільних внесків городян. Запропоновані велопарковки можуть бути багатофункціональними. Так, наприклад, біля Каштанового скверу збирається багато молоді, щоб покататися на роликових ковзанах, багато хто приїздить на велосипеді. Зараз велосипеди та особисті речі лежать на асфальті. Ми пропонуємо встановити велопарковку-лавку, що одразу підвищить комфорт відпочиваючих.

Для реалізації цієї ідеї нам потрібно знати перелік документів і процедуру отримання дозволів, погоджень, необхідних для встановлення велопарковок. Тому просимо Вас:

  1. Надати повний перелік документів для встановлення велопарковок.

  2. Надати перелік відповідальних осіб за погодження та затвердження всіх необхідних документів.

  3. Повідомити про терміни, встановлені для погодження та затвердження документів, видання дозволів та надати іншу інформацію, яка може бути для нас корисною.

  4. Сприяти реалізації проекту.


Ми сподіваємося що у майбутньому, наш широко розтиражований досвід встановлення велопарковок дозволить іншим організаціям долучитись до процесу розбудови велоінфраструктури міста на прозорих та зрозумілих умовах.

Ініціативна група «Велоруху», аналізуючи велодосвід інших міст, зокрема Києва, Львова та європейських країн, напрацювала стандарти для проектування, виготовлення та встановлення велопарковок. Ми готові разом створити робочу групу, що вдосконалить запропоновані нами стандарти та подасть їх на розгляд депутатів міськради для подальшого запровадження. Стандарти дозволять забезпечити дотримання естетичних і технічних норм, правил безпеки. Під час реалізації проекту сподіваємось на співпрацю з управліннями, службами міськвиконкому. Пропонуємо Вам для обговорення наші пропозиції щодо співпраці (представлені в таблиці нижче). Це невелика частина нашого плану, реалізація якого на першому етапі дозволить налагодити взаємодію, зрозуміти наші можливості та обмеження.

Проект плану спільних заходів:

Учасник проекту

Завдання

1

Миколаївський міський голова

1. Підготовка розділу програми своєї діяльності відносно популяризації велосипеду як екологічно-чистого транспортного засобу та корисного для здоров’я людини, розвитку велоінфраструктури.

2. Узгодження можливих наслідків реалізації проекту «ВелорухМиколаїв» з планами розвитку міста.

3. Особиста участь та підтримка заходів та акцій.

2

Миколаївська міська рада

1. створення спільної робочої групи для розробки стратегії (загатних принципів) розвитку велоруху в Миколаєві на 2015-2018 роки.

2. прийняття норм, які регулюють облаштування велопарковок для об’єктів, які будуються.

3. Прийняття та реалізація програми оснащення підприємств та установ комунальної власності велопарковками.

4. Призначення комісії для спільної розробки стандартів виготовлення та розміщення велопарковок в місті Миколаєві. (кількість, розміри, пропорції, рекламні площі).

3

Управління освіти Миколаївської міської ради

1. Спільна розробка матеріалів з безпеки дорожнього руху для використання під час уроків з ОБЖ та розміщення в освітніх закладах (розробки уроків, плакати, інформаційні стенди)

4

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради

1. Створення спільної робочої групи для розробки туристичних веломаршрутів

5

Управління сім'ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради

1. Створення робочої групи для розробки плану освітньо-культурно-виховних заходів, що популяризують здоровий спосіб життя збереження довкілля за рахунок популяризації велосипеда як повсякденного транспорту та активного туристичного відпочинку

6

Управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради

1. Створення спільної робочої групи для адаптації міста до потреб велосипедистів;

2. Адаптація перехресть для з’їзду велосипедів, дитячих візків та інвалідних візків.

3. Приведення до ладу та збереження в чистоті узбіч

7

Управління ЖКГ Миколаївської міської ради

1. Розробка та реалізація програми оснащення підприємств та установ комунальної власності велопарковками

8

Управління з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради

1. Розробка та реалізація програми оснащення підприємств та установ комунальної власності велопарковками

9

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради

1. Спільна розробка плакату про користь велосипеду для здоров'я з метою розміщення в медичних та оздоровчих закладах

10

Управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради

1. Створення робочої групи для спільної розробки стандартів виготовлення та розміщення велопарковок у містіПРОЕКТ "ВЕЛОРУХ МИКОЛАЇВ”


Чого ми прагнемо:


0 — ДТП за участю велосипедистів;


10 000 — нових велосипедистів;


1000 — велопарковок;


20 — туристичних веломаршрутів;


20 км — велодоріжок.


Термін реалізації проекту:2015-2018 роки.


ПРИНЦИПИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ:


1. Проект орієнтований на людину, її безпеку, комфорт і здоров'я.

2. Участь у проекті добровільна, кожна людина або організація знаходить у проекті свою користь.

3. Учасники проекту мають поділяти його принципи та цінності.

4. Вся діяльність проекту є відкритою та публічною.

5. Учасники проекту мають бути відповідальними за свою діяльність, тобто враховувати та намагатися передбачити її можливі наслідки: як позитивні, так і негативні.


МЕТА ПРОЕКТУ:


Активізація серед жителів міста концептів здорового способу життя і чистого довкілля через поширення ідеї велосипеда як маловитратного й екологічно чистого виду транспорту.


Цілі (вирішення конкретних завдань і проблем):


1. Створення безпечних умов при користуванні велосипедом для всіх учасників дорожнього руху.

2. Забезпечення комфортних умов для велосипедистів у структурі дорожнього руху.

3. Розвиток міської велосипедної інфраструктури.

4. Підвищення загального культурно-освітнього рівня безпосередніх та потенційних учасників дорожнього руху.

5. Сприяння встановленню естетичного чинника як одного з головних елементів у розвитку велосипедної інфраструктури міста.

6. Проведення дослідження стану велосипедного руху й велосипедної інфраструктури в місті Миколаєві.


Учасники проекту:


Міська громада; Громадські організації; політичні партії; Миколаївська міська рада; Миколаївська обласна рада; Миколаївська виконавча влада; Навчальні заклади; Комунальні підприємства; УДАІ в Миколаївській області; ЗМІ; Туристичні фірми; Підприємства всіх форм власності; Банки; інші учасники.


Ми відкриті до співпраці.


Просимо Вас розглядати цей лист як особисте запрошення до участі в реалізації проекту «Велорух Миколаїв».Також запрошуємо Ваших заступників, представників управлінь на засідання ініціативної групи проекту. Сподіваємося, Ваша команда стане частиною нашого колективу волонтерів і разом ми зможемо розбудовувати наше місто. Ми потребуємо агентів «Велоруху» - людей, які на своїх посадах будуть реалізовувати проект: виконуючи кожен свою частину, разом робити місто кращим.
Сайт підтримки проекту http://veloruh.mk.ua/


 
Відкритий лист до Миколаївського міського Голови
Відкритий лист до Миколаївського міського Голови
Відкритий лист до Миколаївського міського Головискачать dle 10.3фильмы бесплатно

Похожие статьи

До уваги велосипедистів! зустріч з експертами ДАІ відбудеться 20.03.2015р.

До уваги велосипедистів! зустріч з експертами ДАІ відбудеться 20.03.2015р.

Круглий стіл з Управлінням ДАІ Миколаївської області. 20 березня 2015

Круглий стіл з Управлінням ДАІ Миколаївської області. 20 березня 2015

Как помочь Николаевскому Велоруху

Как помочь Николаевскому Велоруху

ПРОЕКТ “ВЕЛОРУХ МИКОЛАЇВ”

ПРОЕКТ “ВЕЛОРУХ МИКОЛАЇВ”

Відкритий лист Голові правління ПриватБанку Олександру Валерійовичу Дубілету

Відкритий лист Голові правління ПриватБанку Олександру Валерійовичу Дубілету

0 0 комментариев

Оставить отзыв

Имя:*
E-Mail:
Введите код: *